O nas

Początki Pracowni datuje się na czasy przed-uniwersyteckie, ponieważ została utworzona jeszcze w ramach organizacyjnych Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Od początku kształceniem nauczycieli biologii zajmowała się Pani mgr Ryszarda Koszuta zatrudniona w Instytucie Biologii w Gdyni., a od r. 1982 w nowo powstałym Zakładzie Dydaktyki Geografii i Biologii, przekształconym po latach w Pracownię.

aW kolejnych latach do części biologicznej jednostki dołącza mgr inż. Krzysztof Szlązak, który przynosi ze sobą dobra zlikwidowanego Zakładu Nowoczesnych Technik Nauczania oraz własną wiedzę i kompetencje okazując się nieocenionym wsparciem technicznym w pracy ze studentami. Jednocześnie ta część Zakładu Dydaktyki Geografii i Biologii przenosi się na ulicę Kładki w centrum Gdańska.

aW roku 1985 pojawia się nowy pracownik mgr Iwona Majcher, a w roku 1989 po podjęciu przez Panią mgr Ryszardę Koszutę decyzji o odejściu na emeryturę dołączają mgr Anna Sternicka i mgr Ryta Suska. W roku 1995 część biologiczna Zakłady Dydaktyki Geografii i Biologii zostaje przeniesiona na ulicę Legionów, gdzie kolejno powstają rozprawy doktorskie  – w 1997 r. Anny Sternickiej, w 1999r. Ryty Suskiej-Wróbel i w 2003 r. Iwony Majcher.

aW roku 2002 następuje kolejne ważne wydarzenie w historii Pracowni Dydaktyki Geografii i Biologii – po raz pierwszy w historii kierownikiem zostaje biolog – dr Ryta Suska-Wróbel, która po podziale Pracowni w 2007 roku na niezależne administracyjnie Pracownię Dydaktyki Biologii i Pracownię Dydaktyki Geografii pozostaje szefem pierwszej z nich.

aPod koniec zimy 2004 roku na emeryturę odchodzi mgr Krzysztof Szlązak, a jego miejsce zajmuje mgr Anna Kossobucka. Jesienią 2009 r. na emeryturę odchodzi dr Anna Sternicka.

aW czerwcu 2012 roku Pracownia Dydaktyki Biologii przenosi się na parter skrzydła C w nowym budynku przy al. Wita Stwosza w Gdańsku-Oliwie. W roku 2013 do Dziekanatu Wydziału Biologii odchodzi mgr Anna Kossobucka, a jej miejsce zajmuje Marzena Kirszling.

W bieżącym roku akademickim do zespołu Pracowni dołączyła Marta Rogocka.